Wydarzenia

17 LIPCA 2024

Wakacyjny czas w naszym żłobku

Chcieliśmy podzielić się z Wami radością i entuzjazmem, jakie towarzyszą dzieciom podczas spędzania czasu w naszym żłobku w trakcie letnich wakacji!

Nasze maluchy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, gdzie bawimy się w niekończące się gry, zabawy z wodą, masy sensoryczne, a także tematyczne zajęcia o podwodnym świecie. Dla naszych Bąbelków to czas odkrywania przyrody i fascynującego świata wokół nas. Korzystamy z każdej chwili, by zapewnić im zajęcia pełne wrażeń i ciekawych przygód.

Dziękujemy, że nam zaufaliście i powierzyliście swoje skarby. Mamy ogromną przyjemność obserwować jak rosną i rozwijają się z każdym dniem, pełni energii i uśmiechu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne letnie przygody i nie możemy się doczekać, aby dzielić się nimi z Wami! Dziękujemy za wsparcie i za zaufanie w naszej żłobkowej rodzinie!

12 LIPCA 2024

Wizyta w Happylandzie

Dzień w Happylandzie z naszymi przedszkolakami był niesamowity!

W sali zabaw dzieci korzystały z wielu różnych aktywności. Bawiły się w basenach z kulkami, zjeżdżały ze zjeżdżalni, wspinały się po drabinkach, korzystały z zestawów do zabaw kreatywnych, takich jak klocki czy układanki.

To wspaniałe miejsce, pełne ruchu, zabawy oraz interakcji z innymi dziećmi. To czas połączenia zabawy i uczenia się przez doświadczenie. Był to wyjątkowy dzień, pełen radości, przygód i bez wątpienia wspaniałych wspomnień!

25 CZERWCA 2024

Dzień Rodziny

Wspólnie świętowaliśmy Dzień Rodziny! Z tej okazji odbył się Piknik Rodzinny, na którym oficjalnie pożegnaliśmy naszych starszaków.

To był bardzo wzruszający czas!

Mocno trzymamy kciuki za dalszy ich rozwój i życzymy kolejnych sukcesów! Państwu z całego serca pragniemy podziękować za tak liczne przybycie. Wasza obecność sprawiła, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy!

14 CZERWCA 2024

Zielone przedszkole

Za nami pierwsza wycieczka z nocowanka poza terenem przedszkola! Zakątek Gongolina to miejsce, które odwiedziliśmy!

Pierwszego dnia odbyły się warsztaty:

  • kulinarne, na których robiliśmy marchewkowe babeczki i sok z jabłek i marchewki
  • przyrodnicze, na których dzieci poznały cechy charakterystyczne lasu, a następnie stworzyły własny las w słoiku

Dzieci na miejscu odwiedziły mieszkające tam zwierzęta: m.in. alpaki, gęsi, konie, pawie, kozy, psy, kury, świnki, króliki, koty… W przerwie miedzy zajęciami mogliśmy korzystać z dużego placu zabaw, a także ogromnej przestrzeni w okolicy naszego domku. Wieczorem zorganizowaliśmy kino domowe. Dzieci oglądały „Przygody Małego Żółwia Franklina” zajadając wcześniej zrobione przez siebie marchewkowe babeczki. W ciągu dnia dzieci miały zapewnione pyszne posiłki, które zasmakowały nawet największym niejadkom.

Drugiego dnia po śniadaniu odwiedziliśmy babcię Jadzię, gdzie dzieci mogły nakarmić zwierzęta, wydoić kozę, a także spróbować jej mleka. Tego dnia odbyły się też warsztaty plastyczne, na których dzieci robiły lampiony.

Bardzo dziękujemy za super spędzony czas! Gratulujemy naszym dzielnym przedszkolakom tak dużej samodzielności i podejmowania kolejnych wyzwań!

1 CZERWCA 2024

Dzień Dziecka

Ten szczególny dzień upłynął pod hasłem zabawy.

Dzięki temu, że pogoda dopisała Ciocie wraz z dziećmi wybrały się na lody do pobliskiej lodziarni. Po powrocie bawiły się w ogrodzie z wykorzystaniem różnych sprzętów, a także zorganizowano gry i zabawy sportowe. Największą atrakcją dla dzieci było malowanie buziek. Pojawiły się kotki, tygryski, a nawet jednorożce! Dzień dziecka w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu, radości i wesołej zabawy!

Jeszcze raz wszystkim dzieciom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego święta! Państwu jako Rodzicom chcemy pogratulować tak wyjątkowych dzieci! Dziękujemy, że każdego dnia z zaufaniem oddajecie Nam pod opiekę Wasze największe skarby, a my każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby dzień dziecka był dla nich codziennie!

17 MAJA 2024

Wizyta w Jungle Academy

Nasi mały podróżnicy odwiedzili niezwykłe miejsce – Jungle Academy! Już po wejściu do tego niesamowitego miejsca wystrój sali przyprawił nas w świetny humor. Wszędzie były palmy i afrykańskie zwierzęta.

Przygodę zaczęliśmy od warsztatów, pt. „Oczami słonia”, na których mieliśmy okazję bliżej poznać to zwierzę. Pan przewodnik opowiedział nam kilka ciekawostek o słoniach oraz ich życiu, a na koniec odbył się quiz. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy informacji, więc nie mieliśmy problemu żeby odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania! Następnie rozpoczęliśmy kolejną zabawę w poszukiwaniu plansz, na których narysowane były kółeczka. Naszym zadaniem było je odnaleźć i ułożyć z pamięci za pomocą piłeczek. Zadanie było trudne, ale świetnie sobie poradziliśmy! Na koniec była zabawa swobodna w sali zabaw: kulki, zjeżdżalnie, trampoliny, klocki Lego i dużo, dużo więcej atrakcji!

Bawiliśmy się świetnie!

11 MAJA 2024

Przedszkolna nocowanka

Już po raz kolejny spotkaliśmy się na nocowance w naszym przedszkolu. Wrażeń, emocji i radości było co niemiara.

Wieczór zaczęliśmy od obejrzenia filmu pt. „101 Dalmatyńczyków”. Oczywiście nie mogło zabraknąć smakołyków… popcornu i chrupek kukurydzianych. Po seansie kinowym zorganizowaliśmy zawody sportowe oraz gry w kapsle. Ciocia Kasia zdradziła tajemnice wykonania kilku magicznych sztuczek. Gdy na dworze zrobiło się ciemno wyszliśmy z latarkami na nasz plac zabaw. Dzieci miały za zadanie znaleźć 9 kredek w różnych kolorach i narysować coś nimi. Nasze Zuchy zrobiły z korków od butelek bujające się na boki laleczki. Następnie zjedliśmy na kolację pizzę i poszliśmy spać.

Po spokojnej i przespanej nocy zjedliśmy śniadanie i wsiedliśmy do „wesołego autobusu” z ciocią Kasią, którym jechaliśmy w różne miejsca… do ZOO, do weterynarza…. ale może więcej szczegółów i o wrażeniach opowiedzą Państwu Wasze pociechy.

Mamy super dzielne przedszkolaki!

7 MAJA 2024

Warsztaty z sowami

Inspirująca lekcja przyrody, czyli warsztaty z sowami.

Ile lat żyją sowy? Kiedy śpią? Co jedzą? Na te i wiele innych pytań uzyskaliśmy odpowiedź podczas warsztatów przyrodniczych. Dzieci miały okazję poznać trzy rodzaje gatunków sów: płomykówka, syczka zwyczajna oraz puszczyk. Pani prowadząca przybliżyła nam środowisko życia sów oraz sposób ich odżywiania. Opowiedziała nam wiele ciekawostek, m.in. gdzie sowa ma uszy, czy wszystkie sowy są aktywne, o ile stopni mogą obrócić głowę.

Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały wszystkich informacji. To była niesamowicie inspirująca lekcja!

29 KWIETNIA 2024

Warsztaty stolarskie

Jakiś czas temu w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty stolarskie.

Zaczęliśmy je od poznania narzędzi, które były nam później niezbędne do pracy przy drewnie, m.in. wiertarka, młotek, packa do szlifowania. Każdy z nas miał okazje szlifować swoje drewienko, wkładać kołki, wkręcać śrubki. Po wykonaniu tych kilku czynności, powstały roboty, które następnie pomalowaliśmy i ozdobiliśmy według własnych pomysłów.

Dzieci były zachwycone majsterkowaniem, ponieważ miały okazję zrobić coś samodzielnie „ze świata” dorosłych. To była bardzo twórcza lekcja, z której wynieśliśmy wiele ciekawych doświadczeń.

24 KWIETNIA 2024

Na Farmie Wuja Toma

Za nami kolejna super przygoda na Farmie Wuja Toma, która dostarczyła nam mnóstwo wrażeń i atrakcji.

Czekało tam na nas:

  • karmienie zwierząt takich jak: kury, gąski, indyki, kózki, owce, króliki i wiele, wiele innych
  • dojenie krowy (oczywiście nie tej prawdziwej)
  • labirynt ze słomy, który przeszliśmy w mgnieniu oka!
  • hodowla roślin i warzyw w szklarni
  • jumping na dmuchanej dyni
  • ‚kąpiel’ w basenie kukurydzy
  • pająk wspinaczkowy, kręgle, rzut do celu i wiele innych

Na koniec wycieczki zjedliśmy kiełbaski z grilla, a na deser smaczne lody.

25 STYCZNIA 2024

Wiedeński Koncert Filharmoniczny

Nowy Rok rozpoczęliśmy, a jakże, Wiedeńskim Koncertem Filharmonicznym.

Pssst… cicho sza… więcej nie pstrykamy, słuchamy… umuzykalniamy się… poznajemy nowe utwory i historię ich tworzenia, oglądamy z bliska instrumenty… Zapoznanie z nowymi dźwiękami dopełniają później zajęcia rytmiki, na których malujemy do muzyki A. Vivaldiego „Zima”. Psssst…

23 LISTOPADA 2023

Akademia Małego Zoologa

Nasza ostatnia przygoda z wielką naturą: warsztaty edukacyjne “Akademia Małego Zoologa” w warszawskim ZOO. Zaczęliśmy od tematu “Opieka nad zwierzętami” z kontaktem ze zwierzakami takimi jak węże, patyczaki, jaszczury itp.

Obcowanie z różnorodnością zwierząt rozwija empatię i szacunek dla przyrody. Widząc te wspaniałe stworzenia na własne oczy, dzieci zyskują również świadomość konieczności ochrony naszego środowiska naturalnego.

Mój Mały Świat

ul. Sierakowska 47
05-092 Łomianki

tel: 501 257 747
mail: maria@mojmalyswiat.pl

GODZINY OTWARCIA;
pn. - pt. w godzinach 7:00 - 18:00.

(również w okresie wakacyjnym)

 

Skontakuj się z nami:

9 + 12 =